فرمانداری خمینی شهر
خانه
1398/05/19 جلسه بنیاد بین المللی غدیر شهرستان خمینی شهر
جلسه بنیاد بین المللی غدیر شهرستان خمینی شهر جلسه بنیاد بین المللی غدیر شهرستان خمینی شهر

جلسه بنیاد بین المللی غدیر شهرستان خمینی شهر به ریاست مهندس مسلم زاده فرماندار خمینی شهر و با حضور حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا دست افکن دبیر بنیاد بین المللی غدیر استان اصفهان ، دکتر خاتون آبادی مشاور شهردار اصفهان و مدیر فرهنگی بنیاد بین المللی غدیر استان، حاج آقا یوسفی دبیرمحترم رسیدگی به امور مساجد و دبیر بنیاد بین المللی غدیر شهرستان و سایر مدعوین در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید .

در این جلسه پس از گزارش فعالیت بنیاد و نحوه برگزاری مراسم ویژه روز عید غدیرخم در سال گذشته در شهرستان خمینی شهر توسط حاج آقا یوسفی و همچنین استماع نظرات و پیشنهادات  افراد حاضر در جلسه ، حاج آقا دست افکن با اشاره به مستندات قانونی تاسیس بنیاد بین المللی غدیر اظهار نمود همانطور که از عنوان بنیاد مشخص است فعالیت بنیاد بین المللی است و ما در کشورهای دیگر همچون بلژیک ، هلند ، افغانستان ، هند، پاکستان ، عراق و سوریه نمایندگی داریم و جلسات بنیاد در آن کشور ها نیز تشکیل می شود .

 ایشان هدف از تشکیل بنیادرا ترویج فرهنگ غدیر و حفظ آن برشمرد و بر برگزاری هرچه با شکوه تر برنامه های ویژه دهه مبارک امامت و ولایت تاکید نمود . حاج آقا دست افکن در بخش دیگری از سخنان خود از جمله برنامه های مهم در روز عید بزرگ غدیر را اطعام عمومی ، مراسم خواندن خطبه غدیر ، برپایی با شکوه نماز جماعت عنوان و از جمله عوامل موثر بر بازدهی هرچه بیشتر تجمعات را دعوت از سخنران های عالم و متبحر برشمرد .

فرماندار شهرستان با اشاره به ظرفیت های مذهبی شهرستان و شناخته شدن آن به عنوان حسینیه ایران برگزاری مراسم فاخر و پرشکوه عزاداری در ماه محرم و صفر را موجب خنثی شدن توطئه دشمن در ترویج بدعت ها دانست و یکی از عوامل برگزاری هرچه بهتر ومنسجم  مراسم ایام عزاداری را گرامی داشت با شکوه و پررنگ دهه پرخیر و برکت امامت و ولایت و اعیاد بزرگ قربان و غدیر برشمرد .

 در پایان دکتر خاتون آبادی ضمن تاکید بر مشارکت همه دستگاه ها در برنامه ها به تعدادی از برنامه های پیش بینی شده به شرح زیر اشاره نمود :

مسابقه کتابخوانی ویژه نوجوانان ، مسابقه ویژه تلفن همراه از طریق نصب برنامه با عنوان هم نفس ، چاپ ویژه نامه غدیر با همکاری روزنامه اصفهان زیبا ، برگزاری چند جشن بزرگ با حضور مجری مطرح صدا و سیما ، حرکت کاروان شادی ،اطعام عمومی همراه با اهداء بسته فرهنگی و ...

لازم به ذکر است با توجه به عدم حضور حاج آقا رحیمی امام جمعه محترم خمینی شهربه علت بستری شدن در بیمارستان اعضای حاضر در جلسه از درگاه خداوند متعال برای ایشان شفای عاجل و طول عمر مسئلت نمودند .

تعداد بازدید: 33
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal