فرمانداری خمینی شهر
خانه
1397/12/13 جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان خمینی شهر
جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان خمینی شهر جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان خمینی شهر

جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان خمینی شهر با حضور دکتر قنبری معاون اجتماعی و پیشگیری ازجرم دادگستری کل استان اصفهان، مهندس مسلم زاده فرماندار،رئیس دادگستری، دادستان، معاون سیاسی فرماندار،شهردار،رئیس شورای شهر،مسئولین انتظامی،مدیران دستگاههای مختلف اجرایی و خدماتی شهرستان خمینی شهر برگزار شد.

این جلسه با موضوع بررسی و شناسایی عوامل و جلوگیری از ایجاد خشونت و ارائه راهکارهای لازم جهت اجرای پیشگیری از جرم افزایش نشاط اجتماعی تقویت و استفاده بهتر از ظرفیتها و نقاط قوت مراکز فرهنگی،خیرین،مساجد،فضای مذهبی و ولائی شهرستان،برخورد با معظلات اجتماعی، شناسایی معظلات تحت طرح محله محور بودن و اجرایی شدن اطلس فرهنگی محلات معظل فروش مواد مخدر و فعالیت فروشندگان ضایعاتی در منطقه جوی آباد و محلات مختلف تقویت بخش امور مشاوره ای در بین خانواده های شهرستان با کمک دستگاههای مختلف دولتی و اجرائی و نیاز توجه مسئولین استان و کشور برای حل مشکلات و کمبود بودجه دولتی و زیر ساختی متفاوت بودن سلیقه های فرهنگی حضور اقوام مختلف اتباع خارجی شهرستان خمینی شهر مورد بررسی و بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

فرماندار خمینی‌شهر در این جلسه  با اشاره به تراکم بالای جمعیت شهرستان و موزاییک بودن آن با اصفهان گفت:با وجود پتانسیل‌های بالای این شهرستان، مشکلاتی نیز در آن وجود دارد که افزایش خشونت در خانه و افزایش طلاق در جامعه ما را باید بر آن بدارد تا دقیق‌تر این مسائل را دنبال و برای حل آن راهکار بیابیم.

محمود مسلم زاده با اشاره به مباحث محله محور و داشتن سرانه محلات در همه زمینه‌ها، گفت: این سرانه‌ها به ما کمک می‌کند تا بدانیم دستگاه‌ها در مورد مباحث زیرساختی و خدماتی چقدر خدمت‌رسانی کرده‌اند. همچنین باهدف گذاری مباحث معیشتی اطلس فرهنگی شهرستان را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی افزود: اگر مباحث اجتماعی پیگیری شود و داشته‌ها و نداشته هایمان و آسیب‌های اجتماعی را بدانیم بهتر می‌توانیم در حل مشکلات تصمیم بگیریم. با ارتقا سطح سواد جامعه می‌توانیم جرائم را کاهش دهیم. خمینی‌شهر نیاز به توجه استانی دارد و داشتن محلات حاشیه‌ای، بودجه‌های استانی و طرح‌های استانی را می‌طلبد تا مشکلات حاشیه‌نشینی را حل کرد.

تعداد بازدید: 22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal