فرمانداری خمینی شهر
خانه
1397/08/12 جلسه هم اندیشی دکتر نوروزی شهردار اصفهان با جمعی از گلخانه داران شهرستان خمینی شهر
جلسه هم اندیشی دکتر نوروزی شهردار اصفهان با جمعی از گلخانه داران شهرستان خمینی شهر جلسه هم اندیشی دکتر نوروزی شهردار اصفهان با جمعی از گلخانه داران شهرستان خمینی شهر

مهندس محمود مسلم زاده فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن خیر مقدم به دکتر نوروزی شهردار اصفهان و معاونین ایشان و حاضرین در جلسه طی سخنانی بیان نمود: یکی از پتانسیل های شهرستان خمینی شهر کشاورزی است و در  این شهرستان و 1500 هکتار  باغ وجود دارد  که از محصولات برند خمینی شهر سیبری وانواع گلابی است.

ایشان بیان داشت: طبق آمار و مستندات در زمینه کشاورزی شهرستان در عرصه گلخانه سهم عمده ای در کسب رتبه و ارزش افزوده را به خود اختصاص داده است که در این خصوص بالغ بر 400 گلخانه در این شهرستان وجود دارد که گل شب بو در کشور جایگاه ویژه ای برخوردار است و بنا بر جشنواره هایی که در ایام عید برگزار می گردد خمینی شهر رتبه اول گل شب بوی ایران را دارا است.

وی در ادامه افزود: ما برای تقویت و هدفمندی گلخانه های شهرستان دو رویکرد عنوان کرده ایم یکی تولید و فروش به بازارهای داخلی و توسعه آن و دیگر نگرش صادرات پایدار است.

فرماندار گفت: گلخانه داران شهرستان در نمایشگاه های مختلفی شرکت داشته اندو گیاه کاکتوس خمینی شهر را به کشورهای دیکر صادر می شود وانتظار داریم شهرداری  اصفهان تولید گلخانه های شهرستان را با عقد تفاهم نامه در خرید و سفارش برای تولید انبوه همراهی ویاری رساند که شاهد تثبیت اشتغال در این عرصه باشیم.

وی عنوان کرد: امید است با برپائی جشنواره پاییزه در تاریخ 24 آبان ماه 97 در محل بازار بین المللی گل وگیاه سپاهان شهرستان خمینی شهر شاهد حضور شهروندان عزیز هم استانی باشیم و موجبات حضور گل وگیاه را سبد خانوار به منظور دستیابی به سلامت و نشاط را رقم زده باشیم.

در ادامه دکتر نوروزی شهردار اصفهان گفت:از پروژه های شهرستان خمینی شهر بازید شد که مهمترین آنها بازدید از چندین گلخانه بود که از نزدیک آنها را دیدیم و با صاحبان آنها صحبت کردیم بعد به پایانه گل وگیاه آمدیم.

ایشان در ادامه بیان نمود: در جلسه مشترک با شرکت های گل و گیاه صحبت های خوبی داشتیم وقرار شد کارگروهی در اصفهان برگزار و نیازهای شهر اصفهان را برای خرید گل و گیاه بررسی کند و همچنین از تولیدات شهرستان خمینی شهر اطلاعات کامل بدست آورد که بتوانیم با محوریت فرمانداری شهرستان خمینی شهر و حوزه خدمات شهری و فضای سبز شهرداری اصفهان خریدهایی که قرار است انجام شود به صورت مستقیم از این تولید کنندگان خریداری شود.

وی گفت: امیدواریم که در تعامل اصفهان و شهرستان خمینی شهر فضایی ایجاد شود که هم کسب و کار رونق پیدا کند وهم شهرداری اصفهان بتواند با حداقل قیمت ها نیازهای خود را در زمینه گل و گیاه مرتفع کند.

ایشان در پایان بیان داشت : ما شعارمان از اول این بوده که سطح خدمات رسانی به شهروندان را افزایش دهیم و هزینه ها را کاهش و به عبارتی شهر را ارزان تر اداره کنیم و در این بازدید که انجام  شد دیدیم که  این مکان وجود دارد که بتوانیم از این پایانه خریدهای گل وگیاه و با البته با رعایت تشریفات قانونی خرید کنیم و هم اینکه این پایانه مورد حمایت قرار بگیرد و هم خریدگل برای رفع نیازهای شهرداری اصفهان با قیمت ارزان تر و با کیفیت بهتر و بالاتری انجام شود.

 

تعداد بازدید: 21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal