فرمانداری خمینی شهر
خانه
1396/01/30 جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان خمینی شهر
جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان خمینی شهر

اولین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان خمینی شهردرسال 96 به ریاست مهندس مجتبی راعی سرپرست فرمانداری وبا حضور اعضاء در سالن جلسات آموزش وپرورش تشکیل گردید.

سرپرست فرمانداری در ابتدای جلسه ضمن خیر مقدم به اعضاء وعرض تبریک به مناسبت اعیاد ماه رجب و تشکر از اعضای شورای آموزش وپرورش و گرامیداشت هفته معلم، از زحمات ریاست،معاونین و کلیه فرهنگیان و کارکنان این اداره که در ابعاد مختلف زحمت می کشند تشکر نمود.

راعی با بیان اینکه آموزش وپرورش کلید توسعه جوامع است ،بر ضرورت برنامه ریزی و هدف گذاری برای ایجاد تحول در حوزه آموزش وپرورش شهرستان تأکید نمود .

وی در ادامه با اشاره به سیاست ها وبرنامه های آموزش وپرورش در سال جاری گفت: عدالت محوری با کاهش نابرابری،کیفیت تعلیم وتربیت،بازنگری ساختارها، ارتقاء منزلت اجتماعی معلمان وتوسعه فناوری اطلاعات از جمله برنامه های راهبردی آموزش وپرورش در سال 96 می باشد.

سرپرست فرمانداری تأمین زیرساخت ها و ارتقای راهبری ومدیریت منابع انسانی،توسعه مشارکت، افزایش بهره وری،ارتقای برنامه های درسی،افزایش اثرسنجی آموزش های فنی وحرفه ای،توسعه عدالت آموزشی،پرورشی و ورزشی، توسعه فناوری اطلاعات و مدیریت فضای مجازی و تجهیز محیط های یادگیری را از جمله سیاست های وراهبردهای برنامه های سال جاری آموزش وپرورش عنوان نمود.

ایشان آموزش مهارتهای زندگی را یکی از اولویت های مهم در حوزه آموزش وپرورش دانست و گفت:ارتقاء بخش مشاوره و مدیریت حل مسأله،کشف وپرورش استعدادها در زمینه های مختلف وکمک به بروز نبوغ،نوآوری و خلاقیت دانش آموزان باید در دستور کار قرار گیرد.

مهندس راعی در خصوص راه کارهای تحقق شعار سال( اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال) و استفاده مناسب از خلاقیت دانش آموزان در فرهنگ سازی در زمینه های مختلف و فراگیری آموزش های لازم،فرهنگ کار،فرهنگ استفاده از تولیدملی،مبارزه با کالاهای قاچاق،مشارکت در امور اجتماعی، وکاهش آسیب های اجتماعی مطالبی رابیان نمود.

ایشان استمرار آموزش حین خدمت و ایجاد انگیزه برای معلمان و مربیان را از اولویت های این شورا دانست.

مهندس راعی ضمن تشکراز زحمات دست اندرکاران ستاد اسکان نوروزی در خصوص آمار اسکان در شهرستان که نسبت به سال گذشته حدود 5 درصد رشد داشته و بالغ بر اسکان 113000 نفرمسافر درمدارس این شهرستان و میزان رضایت مندی 98 درصدی طبق نظرسنجی به عمل آمده، خواستار ادامه این روند و بهبود خدمات در سال های آتی گردید.

سرپرست فرمانداری در پایان در خصوص انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری در آن بیاناتی را ایراد نمود واز همکاری آموزش وپرورش در بحث انتخابات تشکر و خاطرنشان کرد: باید با مشارکت وهمکاری همه دستگاه ها انتخاباتی سالم،قانونمند و پرشور برگزار نمایم.

وی درخصوص برنامه ریزی جشن هفته معلم مطالبی را بیان نمود.

در ادامه مدیر آموزش وپرورش شهرستان گزارشی از اقدامات صورت گرفته ودستور کار جلسه را بیان نمود.

در ادامه سایر اعضاء نظرات و پیشنهادات خود پیرامون دستور کار جلسه را مطرح و پیشنهادات لازم اتخاذ گردید.

تعداد بازدید: 121
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal