فرمانداری خمینی شهر
خانه
1395/12/30 ثبت‌نام انتخابات شوراهای شهر و روستا ازامرروز30 اسفند ماه 1395 درشهرستان خمینی شهر آغازشد.
ثبت‌نام انتخابات شوراهای شهر و روستا ازامرروز30 اسفند ماه 1395 درشهرستان خمینی شهر آغازشد.

در اصل 7 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (1358) به لزوم وجود شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره شده و در اصل 100 نیز به برگزاری انتخابات برای تشکیل آن‌ها اشاره شده‌ است. برای قوانین اجرایی نیز قانون‌های متعددی تصویب شده‌است که آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور (1368) از آن‌جمله است.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در حالی برگزار می شود که 19 سال از عمر این پارلمان شهری در کشور می‌گذرد و تاکنون چهار دوره از شوراهای اسلامی شهر و روستا با انتخاباتی که در سال‌های 1377، 1381، 1385 و 1392برگزار شد، تشکیل شده است.

ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در فرمانداری شهرستان خمینی شهر از ساعت 7:30 صبح روز جاری شروع شده است و تا پایان وقت اداری ادامه دارد.

در حالی از امروز30 اسفندماه 1395 با ثبت نام کاندیداهای شوراهای شهر و روستا این انتخابات وارد مرحله رسمی می شود که پیشتر به منظور تسهیل فرآیند ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و در اجرای مصوبه ستاد انتخابات کشور از روز سه شنبه 24 اسفندماه 95 با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نسبت به پیش ثبت نام پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اقدام کرده اند.

دبیر انتخابات شهرستان خمینی شهر ضمن تاکید بر آغاز ثبت‌نام از کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از7:30 صبح امروز 30 اسفند 1395 لغایت 6 فروردین 1396 گفت: از امروز فرآیند ثبت نام آغاز و با حضور پرشور واستقبال گسترده روند ثبت نام در این شهرستان ادامه دارد.

اصغری خاطرنشان نمود حضورشخص داوطلب جهت ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا الزامی است و باید اصل وکپی تمامی مدارک لازم جهت ثبت نام را به ستاد انتخابات شهرستان ارائه نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام

داوطلبان به هنگام مراجعه برای ثبت‌نام موظفند اصل شناسنامه عکس‌دار به همراه دو نسخه تصویر تمام صفحه‌های شناسنامه، کارت ملی،اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی ،چهار قطعه عکس جدید 3 در 4 و اصل و تصویر مدرک تحصیلی مرتبط و گواهی عدم سوء پیشینه.

ثبت‌نام نامزدها تا 6 فروردین ماه ادامه دارد.

 

تعداد بازدید: 145
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal