فرمانداری خمینی شهر
خانه
1395/10/16
بازید فرماندار از کمربندی شهرستان خمینی شهر

احمد رضوانی در بازدید از طرح احداث تقاطع غیر هم‌سطح جاده کمربندی خمینی‌شهر در جمع تعدادی از مسؤولان شهرستان و مجریان این طرح اظهار کرد: با توجه به وضعیت نامطلوب بلوار آزادگان و حجم تصادفات و خطراتی که برای مسافران جاده کمربندیی خمینی‌شهر وجود دارد، اجرای این طرح کمک زیادی به کاهش حوادث و حفظ جان مردم می‌کند.

وی افزود: در حدود دو سال است که برای تخصیص اعتبارات ملی برای ساماندهی و احداث تقاطع غیر هم‌سطح جاده کمربندی جدید به جاده خمینی‌شهر تلاش می‌کنیم و تکمیل جاده کمربندی جدید خمینی‌شهر یکی از مطالبات مردم و مسؤولان شهرستان است.

فرماندار خمینی‌شهر ادامه داد: مراکز مهمی همچون دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه آزاد خمینی‌شهر، شهرک علمی تحقیقاتی و امامزاده سید محمد در مجاورت بلوار آزادگان و جاده قدیم کمربندی قرار دارد و روزانه هزاران نفر از مردم شهرستان، دانشجویان و مسافران استان‌های مختلف از این مسیر عبور می‌کنند.

رضوانی تصریح کرد: مسؤولان محترم وزارت راه، استاندار محترم اصفهان، معاون محترم عمرانی استانداری و مدیرکل محترم راه و شهرسازی استان از این منطقه بازدید داشته‌اند و پیگیری زیادی برای تخصیص اعتبار از محل اعتبارات ملی برای آغاز این طرح داشته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه در سخت‌ترین شرایط مالی کشور، دولت برای حفظ جان مردم و کاهش تصادفات بلوار آزادگان اعتبارات لازم را برای طرح تخصیص داده، ادامه داد: این طرح با هزینه‌ای بالغ بر 23 میلیارد ریال در حال اجراست و با افتتاح و راه‌اندازی این طرح عملاً ورود و خروج خودروهای سنگین به بلوار آزادگان خمینی‌شهر و میدان استقلال اصفهان ممنوع و محدود می‌شود.

فرماندار خمینی‌شهر با بیان اینکه به دلیل اهمیت این طرح عملیات عمرانی باید طبق برنامه زمان‌بندی‌ شده انجام شود، اذعان کرد: موضوع حفظ جان مردم خمینی‌شهر، مسافران و دانشجویان مراکز علمی و دانشگاهی مجاور با این جاده برای ما اهمیت زیادی دارد؛ مسؤولان استان و شهرستان خود را مسؤول حفظ جان مردم می‌دانند و نمی‌توانیم در برابر خطرات و حجم تصادفات بلوار آزادگان بی‌تفاوت باشیم.

رضوانی خاطرنشان کرد: مردم شهرستان خمینی‌شهر با تقدیم بیش از 2300 شهید در دوران دفاع مقدس و 10 شهید مدافع حرم نقش پررنگی در حفظ نظام داشته و دارند، ما وظیفه‌ داریم برای حفظ اعتلای نظام جمهوری اسلامی تلاش کنیم.

بلوار آزادگان و جاده کمربندی خمینی‌شهر به‌ عنوان شاهراه و یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های استان محسوب می‌شود که به دلیل شهری بودن به‌ طور میانگین هر ساعت 900 خودروی سبک و سنگین از آن عبور می‌کنند.

روزانه هزاران خودروی سنگین به دلیل عدم تکمیل جاده کمربندی جدید خمینی‌شهر به شاهین‌شهر مجبور به عبور از بلوار آزادگان خمینی‌شهر هستند و همین امر باعث بالا رفتن حجم تصادفات و کشته شدن تعداد زیادی از مسافران و عابران در این مسیر می‌شود.

تعداد بازدید: 48
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal