فرمانداری خمینی شهر
خانه
1395/10/15 نشست آموزشی سازمان های مردم نهاد در شهرستان خمینی شهر برگزار شد.
نشست آموزشی سازمان های مردم نهاد در شهرستان خمینی شهر برگزار شد.

نشست آموزشی سازمان های مردم نهاد شهرستانهای خمینی شهر، شاهین شهر و میمه، برخوار، نجف آباد، فلاورجان و تیران و کرون با حضور فرماندارشهرستان، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان ، کارشناسان دفتر امور اجتماعی وفرهنگی استانداری و فرمانداری ها نمایندگان سمن ها از شهرستانهای مزبوردر سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار در این جلسه ضمن اشاره به تراکم جمعیتی بالای خمینی شهر و موزاییک بودن آن با شهر اصفهان گفت: این همجواری علی رغم ویژگی های خوب، مشکلاتی را نیز در پی دارد.
احمد رضوانی با اشاره به سیاست دولت کنونی ودولت مبنی بر تقویت سمن ها تصریح کرد: این سازمان ها از دل مردم جوشیده و واسط بین مردم و مسؤولین هستند و در کمک به دولت نقش اساسی  ایفا می کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون 68 تشکل مردم نهاد از فرمانداری خمینی شهرمجوز اخذ نموده و 15 تشکل  نیز در شرف تأسیس می باشد خاطرنشان نمود: بیش از 80 درصد از سمن های خمینی شهر فعال هستند.

ایشان یکی از نمونه های بارز این سمن ها را مشارکت خیرین و مردم در ساخت بیمارستان ساعی برشمرد و گفت: در دوسه سال گذشته و با کمک خیرین و مردم ساختمان بیمارستان ساعی در 8 طبقه تا مرحله سقف وستون اجرا شده است و طبقه هشتم آن باند بالگرد پیش بینی شده است.

فرماندار همچنین از مدارسی که توسط محمدتقی داورپناه در کشور ساخته شده اند و فعالیت های عمرانی شهرداری در راستای نشاط اجتماعی در چشمه لادر به عنوان نمونه هایی از فعالیت تشکل ها و سازمان ها و خیرین در شهرستان خمینی شهر نام برد.

در ادامه مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استان نیز با اشاره به این که کار تخصصی در زمینه توانمندسازی سمن ها از ابتدای امسال آغاز شده است افزود: این جلسات آموزشی به منظور توسعه کیفی و کمی سمن ها برگزار می شود.

ابراهیمی یکی از مسائل اساسی کشور را مبارزه با آسیب های اجتماعی عنوان و تاکید کرد: حضور سازمان های مردم نهاد در پیشگیری از این آسیب ها بسیار اهمیت دارد چون دولت به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد. آسیب هایی مانند طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی که مورد آخر در خمینی شهر خیلی به چشم می آید.

وی نقش خیریه ها و سمن ها را در بحث درمان بسیار پررنگ دانست و گفت: باید از حضور مردم بیشتر استفاده شود و لازمه آن این است که آموزش های ضروری را در اختیار آن ها قرار دهیم. هیچ راهی نداریم که همه به میدان بیایند و در این مسیر به دولت کمک کنند.
ابراهیمی از سمن های خلاق درخواست کرد که در نمایشگاهی که در دهه فجر برگزار می شود شرکت کنند.

وی همچنین خواستار حضور فعال سمن ها در برگزاری هفته های فرهنگی شهرها و نیز تحقق منشور حقوق شهروندی -که رییس جمهور بر آن تاکید دارد- شد.

گفتنی است در ادامه جلسه رییس ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری استان درخصوص نحوه ثبت یک سمن ،نماینده امور مالیاتی استان پیرامون مباحث مالیاتی و مسئول دبیرخانه سازمانهای مردم نهاد استانداری درخصوص قوانین و مقررات تشکل ها به ایراد سخن پرداختند ودرپایان به سوالات حاضرین پاسخ گفته شد.

تعداد بازدید: 84
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal