جلسه شورای اداری شهرستان خمینی شهر برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان خمینی شهر با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری در سالن بصیرت شهرداری خمینی شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خمینی شهر، حسن سلیمی فرماندار شهرستان خمینی شهر در جلسه شورای اداری شهرستان خمینی‌شهر اظهار کرد: تلاش مسئولان باید در جهت حل مشکلات مردم و به شکل جهادی باشد.

وی ضمن یاد آوری تقدیم ۲۳۰۰ شهید شهرستان و ظرفیت‌های موجود در شهرستان از محرومیتهای شهرستان خبرداد و بیان کرد:خمینی شهر طبق مقالات دانشگاهیان، با وجود جمعیت فراوان ،در بهداشت رتبه بیست و سوم استان را داراست وشهرهای کاشان، خوانساری اصفهان در رتبه های برتر قرار دارند.

ایشان افزود: شهرستان خمینی شهر و چند شهر دیگر از نظرشاخص آموزشی وضعیت نامساعدی دارد و با پژوهش‌های انجام شده شهرستان های تیران و کرون ،گلپایگان وخوانسار در بحث آموزشی از شهرستانهای برخوردار محسوب می شوند و شهرستانهای خمینی شهر ، فریدن و فریدونشهر و نطنز، برخوار از نظر شاخص اموزشی نامناسب ترین وضعیت را دارا هستند؛ خمینی شهر به عنوان شهرستانی محروم در آخر جدول قرار دارد ، حتی در زمره شهرهای سنتی نیز قرار ندارد.

چهارده اداره شهرستان خمینی شهر فاقد مکان است

سلیمی از مشکلات شهرستان سخن گفت و توضیح داد: خمینی شهر دارای پنجاه و نه مدرسه فرسوده است و چهارده اداره فاقد مکان اداری در شهرستان هستند.

وی در خصوص کمبود نیروهای آموزش و پرورش تشریح کرد: با وجود جمعیت دانش آموزی ۱۰۱۰نفر با کمبود نیروی معلم روبرو هستیم و با شیوع کرونا بسیاری از دانش آموزان به دلیل مشکلات اقتصادی ترک تحصیل کردند.

فرماندار شهرستان، شهر شاهد نمونه کشور درچه را فاقد یک بیمارستان در شان مردم شهر درچه برشمردو اذعان کرد: دربحث تجهیزات پزشکی ، شهرستان حتی از داشتن یک دستگاه ام ار،ای محروم است.

سلیمی خمینی شهر را از نظر داشتن زمین در مضیقه دانست و تصریح کرد: به دلیل کمبود زمین زندان در داخل شهر قرار دارد که از مشکلات اساسی شهرستان به شمار می آید.

فرماندار شهرستان در پایان از دستگاه های اداری که موانعی که برای خیرین ایجاد می کنند اظهار گله مندی نمود و گفت: به جای اینکه راه را برای اقدامات خیرین هموار کنیم ،برعکس مشکلاتی برای آنان به وجود می آوریم.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

کارگروه اشتغال شهرستان خمینی شهر برگزار شد

۱۲ آذر ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیدار چهره به چهره فرماندار و روسای ادارات شهرستان با مردم شهر درچه در مصلی نماز جمعه

گزارش تصویری دیدار چهره به چهره فرماندار و روسای ادارات شهرستان با مردم شهر درچه در مصلی نماز جمعه

۶ آذر ۱۴۰۱

همزمان با هفته بسیج شورای اداری شهرستان خمینی شهر با حضور مسولین استانی و شهرستانی برگزار گردید

۲ آذر ۱۴۰۱

  🎤 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خمینی شهر : بنا به پیشنهاد فرماندار شهرستان خمینی شهر، طی حکمی از سوی دکتر سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان ، میثم حاجیان به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان خمینی شهر منصوب شد . حاجیان دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی می باشد و […]

۲ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :

Skip to content