جلسه شورای اداری شهرستان خمینی شهر برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان خمینی شهر با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری در سالن بصیرت شهرداری خمینی شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خمینی شهر، حسن سلیمی فرماندار شهرستان خمینی شهر در جلسه شورای اداری شهرستان خمینی‌شهر اظهار کرد: تلاش مسئولان باید در جهت حل مشکلات مردم و به شکل جهادی باشد.

وی ضمن یاد آوری تقدیم ۲۳۰۰ شهید شهرستان و ظرفیت‌های موجود در شهرستان از محرومیتهای شهرستان خبرداد و بیان کرد:خمینی شهر طبق مقالات دانشگاهیان، با وجود جمعیت فراوان ،در بهداشت رتبه بیست و سوم استان را داراست وشهرهای کاشان، خوانساری اصفهان در رتبه های برتر قرار دارند.

ایشان افزود: شهرستان خمینی شهر و چند شهر دیگر از نظرشاخص آموزشی وضعیت نامساعدی دارد و با پژوهش‌های انجام شده شهرستان های تیران و کرون ،گلپایگان وخوانسار در بحث آموزشی از شهرستانهای برخوردار محسوب می شوند و شهرستانهای خمینی شهر ، فریدن و فریدونشهر و نطنز، برخوار از نظر شاخص اموزشی نامناسب ترین وضعیت را دارا هستند؛ خمینی شهر به عنوان شهرستانی محروم در آخر جدول قرار دارد ، حتی در زمره شهرهای سنتی نیز قرار ندارد.

چهارده اداره شهرستان خمینی شهر فاقد مکان است

سلیمی از مشکلات شهرستان سخن گفت و توضیح داد: خمینی شهر دارای پنجاه و نه مدرسه فرسوده است و چهارده اداره فاقد مکان اداری در شهرستان هستند.

وی در خصوص کمبود نیروهای آموزش و پرورش تشریح کرد: با وجود جمعیت دانش آموزی ۱۰۱۰نفر با کمبود نیروی معلم روبرو هستیم و با شیوع کرونا بسیاری از دانش آموزان به دلیل مشکلات اقتصادی ترک تحصیل کردند.

فرماندار شهرستان، شهر شاهد نمونه کشور درچه را فاقد یک بیمارستان در شان مردم شهر درچه برشمردو اذعان کرد: دربحث تجهیزات پزشکی ، شهرستان حتی از داشتن یک دستگاه ام ار،ای محروم است.

سلیمی خمینی شهر را از نظر داشتن زمین در مضیقه دانست و تصریح کرد: به دلیل کمبود زمین زندان در داخل شهر قرار دارد که از مشکلات اساسی شهرستان به شمار می آید.

فرماندار شهرستان در پایان از دستگاه های اداری که موانعی که برای خیرین ایجاد می کنند اظهار گله مندی نمود و گفت: به جای اینکه راه را برای اقدامات خیرین هموار کنیم ،برعکس مشکلاتی برای آنان به وجود می آوریم.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

در اطلاعیه‌ای از سوی اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، ساعت آغاز به کار ادارات، نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان در ماه مبارک رمضان اعلام شد. متن اطلاعیه به این شرح است: بسمه تعالی ️ضمن تبریک و تهنیت به مناسب ایام نوروز و حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی توفیق درک فضائل […]

۵ فروردین ۱۴۰۲

  حلول سال ۱۴۰۲، ایام نوروز و سال «مهار تورم، رشد تولید» گرامی باد. ️رهبر انقلاب در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲: من با توجه به همه‌ی جهات، هم تورّم، هم تولید داخلی، این چیزهایی که مهم است، تورّم که مشکل اصلی است، تولید داخلی که حتماً یکی از کلیدهای نجات کشور از […]

۱ فروردین ۱۴۰۲

از طریق سامانه تلفنی سامد(۱۱۱)  زمان: چهارشنبه ۵ بهمن ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ الی ۱۰ صبح سامانه ارتباط مردم با دولت (سامد) به نشانی ۱۱۱٫ir با هدف پاسخگویی مستقیم دستگاه ها و سازمان های کشور از طریق سامانه الکترونیکی و تلفنی، این امکان را به مردم می دهد تا بتوانند کلیه پیشنهادات، انتقادات و […]

۴ بهمن ۱۴۰۱

کارگروه اجتماعی، سلامت و بانوان شهرستان خمینی شهر

۱۶ آذر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =


Skip to content